Product Details
1111102514
M 2.5-0.45 x 14 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1111102514
M 2.5-0.45 x 14 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0012
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2.5 |
| Thread Pitch | 0.45 |
| Length | 14mm |
| Head Wd. | 4.5mm |
| Head Ht. | 1.7mm |
| Drive Size | H-1 |
| Thread Len. | Full Thread |