Product Details
1111102608
M 2.6-0.45 x 8 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1111102608
M 2.6-0.45 x 8 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0008
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2.6 |
| Thread Pitch | 0.45 |
| Length | 8mm |
| Head Wd. | 4.2mm |
| Head Ht. | 1.8mm |
| Drive Size | H-1 |
| Thread Len. | Full Thread |