Product Details
1111104038
M 4-0.7 x 38 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1111104038
M 4-0.7 x 38 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0071
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 38mm |
| Head Wd. | 7mm |
| Head Ht. | 2.6mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |