Product Details
1111105055
M 5-0.8 x 55 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1111105055
M 5-0.8 x 55 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0164
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 55mm |
| Head Wd. | 9mm |
| Head Ht. | 3.3mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |