Product Details
1111106040
M 6-1.0 x 40 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1111106040
M 6-1.0 x 40 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0188
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 40mm |
| Head Wd. | 10.5mm |
| Head Ht. | 3.9mm |
| Drive Size | H-3 |
| Thread Len. | Full Thread |