Product Details
1111504050
M 4-0.7 x 50 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Stainless Steel A2 JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1111504050
M 4-0.7 x 50 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Stainless Steel A2 JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0096
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 50mm |
| Head Wd. | 7mm |
| Head Ht. | 2.6mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |