Product Details
1111506030
M 6-1.0 x 30 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Stainless Steel A2 JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1111506030
M 6-1.0 x 30 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Stainless Steel A2 JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0149
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 30mm |
| Head Wd. | 10.5mm |
| Head Ht. | 3.9mm |
| Drive Size | H-3 |
| Thread Len. | Full Thread |