Product Details
1112103025
M 3-0.5 x 25 Philips Truss Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1112103025
M 3-0.5 x 25 Philips Truss Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0028
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 6.9mm |
| Head Ht. | 1.9mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |