Product Details
1112104005
M 4-0.7 x 5 Philips Truss Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1112104005
M 4-0.7 x 5 Philips Truss Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0026
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 5mm |
| Head Wd. | 9.4mm |
| Head Ht. | 2.5mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |