Product Details
1112105012
M 5-0.8 x 12 Philips Truss Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1112105012
M 5-0.8 x 12 Philips Truss Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0063
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 11.8mm |
| Head Ht. | 3.1mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |