Product Details
1112106045
M 6-1.0 x 45 Philips Truss Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1112106045
M 6-1.0 x 45 Philips Truss Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0223
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 45mm |
| Head Wd. | 14mm |
| Head Ht. | 3.7mm |
| Drive Size | H-3 |
| Thread Len. | Full Thread |