Product Details
1112502512
M 2.5-0.45 x 12 Philips Truss Machine Screw, Stainless Steel A2 JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1112502512
M 2.5-0.45 x 12 Philips Truss Machine Screw, Stainless Steel A2 JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0010
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2.5 |
| Thread Pitch | 0.45 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 5.7mm |
| Head Ht. | 1.5mm |
| Drive Size | H-1 |
| Thread Len. | Full Thread |