Product Details
111259025075
1/4-20 x 3/4" Slotted Truss Machine Screw, 18-8 Stainless Steel.
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
111259025075
1/4-20 x 3/4" Slotted Truss Machine Screw, 18-8 Stainless Steel.
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0134
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 1/4" |
| Thread Pitch | 20 |
| Length | 3/4" |
| Head Wd. | .573" |
| Head Ht. | .150" |
| Drive Size | Slotted |
| Thread Len. | Full Thread |