Product Details
1113102510
M 2.5-0.45 x 10 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1113102510
M 2.5-0.45 x 10 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0008
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2 |
| Thread Pitch | 0.45 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 5.0mm |
| Head Ht. | 1.45mm |
| Drive Size | H-1 |
| Thread Len. | Full Thread |