Product Details
1113102612
M 2.6-0.45 x 12 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1113102612
M 2.6-0.45 x 12 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0010
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2 |
| Thread Pitch | 0.45 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 5.2mm |
| Head Ht. | 1.50mm |
| Drive Size | H-1 |
| Thread Len. | Full Thread |