Product Details
1113103010
M 3-0.5 x 10 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1113103010
M 3-0.5 x 10 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0011
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 6.0mm |
| Head Ht. | 1.75mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |