Product Details
1113104014
M 4-0.7 x 14 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1113104014
M 4-0.7 x 14 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0030
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 14mm |
| Head Wd. | 8.0mm |
| Head Ht. | 2.3mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |