Product Details
1113105035
M 5-0.8 x 35 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1113105035
M 5-0.8 x 35 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0104
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 35mm |
| Head Wd. | 10.0mm |
| Head Ht. | 2.8mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |