Product Details
1113108012
M 8-1.25 x 12 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1113108012
M 8-1.25 x 12 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0125
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 16.0mm |
| Head Ht. | 4.4mm |
| Drive Size | H-3 |
| Thread Len. | Full Thread |