Product Details
1113503008
M 3-0.5 x 8 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel A2-70 JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1113503008
M 3-0.5 x 8 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel A2-70 JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0010
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 8mm |
| Head Wd. | 6.0mm |
| Head Ht. | 1.75mm |
| Drive Size | H-2 |
| Thread Len. | Full Thread |