Product Details
1180108065
M 8-1.25 x 65 Small Head Hex Head Cap Screw, Class 8.8 Zinc JIS B 1180
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1180108065
M 8-1.25 x 65 Small Head Hex Head Cap Screw, Class 8.8 Zinc JIS B 1180
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0530
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 65mm |
| Head Wd. | 12mm |
| Head Ht. | 5.5mm |
| Thread Len. | 22mm |