Product Details
1180110101
M10-1.25 x 100 Small Head Hex Head Cap Screw, Class 8.8 Zinc jIS B 1180
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
1180110101
M10-1.25 x 100 Small Head Hex Head Cap Screw, Class 8.8 Zinc jIS B 1180
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1135
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 100mm |
| Head Wd. | 14mm |
| Head Ht. | 7mm |
| Thread Len. | Full Thread |