Product Details
1180110120
M10-1.25 x 120 Small Head Hex Head Cap Screw, Class 8.8 Zinc JIS B 1180
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1180110120
M10-1.25 x 120 Small Head Hex Head Cap Screw, Class 8.8 Zinc JIS B 1180
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1340
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 120mm |
| Head Wd. | 14mm |
| Head Ht. | 7mm |
| Thread Len. | 26mm |