Product Details
1180112090
M12-1.25 x 90 Small Head Hex Head Cap Screw, Class 8.8 Zinc JIS B 1180
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1180112090
M12-1.25 x 90 Small Head Hex Head Cap Screw, Class 8.8 Zinc JIS B 1180
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1507
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 90mm |
| Head Wd. | 17mm |
| Head Ht. | 8mm |
| Thread Len. | 30mm |