Product Details
1180508020
M 8-1.25 x 20 Small Head Hex Head Cap Screw, Stainless Steel A2-70 JIS B 1180
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
1180508020
M 8-1.25 x 20 Small Head Hex Head Cap Screw, Stainless Steel A2-70 JIS B 1180
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 20mm |
| Head Wd. | 12mm |
| Head Ht. | 5.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |