Product Details
1187104012
M 4-0.7 x 12 Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and Split Lock Washer, Class 8.8 Zinc JIS B 1187
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1187104012
M 4-0.7 x 12 Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and Split Lock Washer, Class 8.8 Zinc JIS B 1187
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0047
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 7mm |
| Head Ht. | 2.8mm |
| Washer Dia. | 9mm |
| Thread Len. | Full Thread |