Product Details
1187105012
M 5-0.8 x 12 Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and Split Lock Washer, Class 8.80 Zinc JIS B 1187
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
1187105012
M 5-0.8 x 12 Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and Split Lock Washer, Class 8.80 Zinc JIS B 1187
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0074
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 8mm |
| Head Ht. | 3.5mm |
| Washer Dia. | 10mm |
| Thread Len. | Full Thread |