Product Details
1187110035
M10-1.25 x 35 Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and Split Lock Washer, Class 8.8 Zinc JIS B 1187
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1187110035
M10-1.25 x 35 Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and Split Lock Washer, Class 8.8 Zinc JIS B 1187
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0661
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 35mm |
| Head Wd. | 14mm |
| Head Ht. | 7mm |
| Washer Dia. | 18mm |
| Thread Len. | Full Thread |