Product Details
1189104020
M 4-0.7 x 20 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189104020
M 4-0.7 x 20 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0063
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 20mm |
| Head Wd. | 7mm |
| Head Ht. | 3.6mm |
| Flange Dia. | 10.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |