Product Details
1189105030
M 5-0.8 x 30 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189105030
M 5-0.8 x 30 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0170
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 30mm |
| Head Wd. | 8mm |
| Head Ht. | 5mm |
| Flange Dia. | 12mm |
| Thread Len. | Full Thread |