Product Details
1189106070
M 6-1.0 x 70 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189106070
M 6-1.0 x 70 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0401
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 70mm |
| Head Wd. | 10mm |
| Head Ht. | 6mm |
| Flange Dia. | 14mm |
| Thread Len. | 18mm |