Product Details
1189108008
M 8-1.25 x 8 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189108008
M 8-1.25 x 8 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0249
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 8mm |
| Head Wd. | 12mm |
| Head Ht. | 8mm |
| Flange Dia. | 17.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |