Product Details
1189112175
M12-1.25 x 175 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189112175
M12-1.25 x 175 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.3902
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 175mm |
| Head Wd. | 17mm |
| Head Ht. | 11.5mm |
| Flange Dia. | 25mm |
| Thread Len. | 40mm |