Product Details
1189114160
M14-1.5 x 160 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189114160
M14-1.5 x 160 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Zinc JIS B 1189 Type 2
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.4800
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M14 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Length | 160mm |
| Head Wd. | 19mm |
| Head Ht. | 13.5mm |
| Flange Dia. | 29mm |
| Thread Len. | 75mm |