Product Details
1189210045
M10-1.25 x 45 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Yellow Zinc JIS B 1189 Type 2
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
1189210045
M10-1.25 x 45 Hex Head Flange Bolt Small Head, Class 10.9 Yellow Zinc JIS B 1189 Type 2
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0915
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 45mm |
| Head Wd. | 14mm |
| Head Ht. | 10mm |
| Flange Dia. | 21mm |
| Thread Len. | 26mm |