Product Details
1189505012
M 5-0.8 x 12 Hex Head Flange Bolt Small Head, Type 2, Class 6.80 (HRB90) Zinc JIS B 1189
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189505012
M 5-0.8 x 12 Hex Head Flange Bolt Small Head, Type 2, Class 6.80 (HRB90) Zinc JIS B 1189
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0080
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 8mm |
| Head Ht. | 5mm |
| Flange Dia. | 12mm |
| Thread Len. | Full Thread |