Product Details
1189506010
M 6-1.0 x 10 Hex Head Flange Bolt Small Head, Type 2, Class 8.8 (HRC26) Zinc JIS B 1189
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189506010
M 6-1.0 x 10 Hex Head Flange Bolt Small Head, Type 2, Class 8.8 (HRC26) Zinc JIS B 1189
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0115
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 10mm |
| Head Ht. | 6mm |
| Flange Dia. | 14mm |
| Thread Len. | Full Thread |