Product Details
1189905016
M 5-0.8 x 16 Serrated Hex Flange Bolt, Class 10.9 Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189905016
M 5-0.8 x 16 Serrated Hex Flange Bolt, Class 10.9 Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0100
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 16mm |
| Head Wd. | 8mm |
| Head Ht. | 4.3mm |
| Flange Dia. | 11.2mm |
| Thread Len. | Full Thread |