Product Details
1189906040
M 6-1.0 x 40 Serrated Hex Flange Bolt, Class 10.9 Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189906040
M 6-1.0 x 40 Serrated Hex Flange Bolt, Class 10.9 Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0246
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 40mm |
| Head Wd. | 10mm |
| Head Ht. | 5.5mm |
| Flange Dia. | 14.25mm |
| Thread Len. | Full Thread |