Product Details
1189908016
M 8-1.25 x 16 Serrated Hex Flange Bolt, Class 10.9 Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189908016
M 8-1.25 x 16 Serrated Hex Flange Bolt, Class 10.9 Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0310
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 16mm |
| Head Wd. | 13mm |
| Head Ht. | 7mm |
| Flange Dia. | 18.25mm |
| Thread Len. | Full Thread |