Product Details
1189910025
M10-1.5 x 25 Serrated Hex Flange Bolt, Class 10.9 Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1189910025
M10-1.5 x 25 Serrated Hex Flange Bolt, Class 10.9 Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0621
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 15mm |
| Head Ht. | 7.9mm |
| Flange Dia. | 21mm |
| Thread Len. | Full Thread |