Product Details
1868008050
M 8-1.25 x 50 Hammerhead Bolt w/Square Neck, Class 4.6 Zinc Plated DIN 186
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1868008050
M 8-1.25 x 50 Hammerhead Bolt w/Square Neck, Class 4.6 Zinc Plated DIN 186
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0533
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 50mm |
| Head Width | 8mm |
| Head Ht. | 5.5mm |
| Head Len. | 18mm |
| Thread Len. | 22mm |