Product Details
4648106020
M 6-1.0 x 20 Knurled Thumb Screw, Steel Zinc DIN 464
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4648106020
M 6-1.0 x 20 Knurled Thumb Screw, Steel Zinc DIN 464
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0662
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 20mm |
| Head Wd. | 24mm |
| Head Ht. | 5mm |
| Shoulder Dia. | 12mm |
| Shoulder Len. | 6.57mm |
| Thread Len. | Full Thread |