Product Details
4648108030
M 8-1.25 x 30 Knurled Thumb Screw, Steel Zinc DIN 464
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4648108030
M 8-1.25 x 30 Knurled Thumb Screw, Steel Zinc DIN 464
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1509
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 30mm |
| Head Wd. | 30mm |
| Head Ht. | 6mm |
| Shoulder Dia. | 16mm |
| Shoulder Len. | 9.57mm |
| Thread Len. | Full Thread |