Product Details
5468004001
M 4-0.7 Slotted Round Nut, Steel Plain. DIN 546
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
5468004001
M 4-0.7 Slotted Round Nut, Steel Plain. DIN 546
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0024
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Outside Dia. | 8mm |
| Height | 3.5mm |
| Slot Width | 1.71mm |
| Slot Depth | 1.6mm |