Product Details
5468005001
M 5-0.8 Slotted Round Nut, Steel Plain. DIN 546
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
5468005001
M 5-0.8 Slotted Round Nut, Steel Plain. DIN 546
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0040
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Outside Dia. | 9mm |
| Height | 4.2mm |
| Slot Width | 2.31mm |
| Slot Depth | 1.9mm |