Product Details
6034108035
M 8-1.25 x 35 Carriage Bolt, Class 4.6 Zinc DIN 603 / ISO 8677
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6034108035
M 8-1.25 x 35 Carriage Bolt, Class 4.6 Zinc DIN 603 / ISO 8677
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0419
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 35mm |
| Head Wd. | 20.65mm |
| Head Ht. | 5.6mm |
| Neck Dia. | 8.58mm |
| Neck Ht. | 5.0mm |
| Thread Len. | 22mm |