Product Details
6034112080
M12-1.75 x 80 Carriage Bolt, Class 4.6 Zinc DIN 603 / ISO 8677
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6034112080
M12-1.75 x 80 Carriage Bolt, Class 4.6 Zinc DIN 603 / ISO 8677
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1918
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.75 |
| Length | 80mm |
| Head Wd. | 30.65mm |
| Head Ht. | 8.75mm |
| Neck Dia. | 12.7mm |
| Neck Ht. | 8.0mm |
| Thread Len. | 30mm |