Product Details
6039506025
M 6-1.0 x 25 Carriage Bolt, Stainless Steel A2-70. DIN 603 / ISO 8677
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6039506025
M 6-1.0 x 25 Carriage Bolt, Stainless Steel A2-70. DIN 603 / ISO 8677
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0187
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 16.55mm |
| Head Ht. | 4.6mm |
| Neck Dia. | 6.48mm |
| Neck Ht. | 4.0mm |
| Thread Len. | Full Thread |