Product Details
6044016100
M16-2.0 x 100 Plow Bolt, Class 4.6 plain DIN 604 / ISO 4759
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6044016100
M16-2.0 x 100 Plow Bolt, Class 4.6 plain DIN 604 / ISO 4759
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.3718
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M16 |
| Thread Pitch | 2.0 |
| Length | 100mm |
| Head Wd. | 32.8mm |
| Head Ht. | 9mm |
| Neck Dia. | 38mm |